Модуль 3

Модуль 3: Рефлексія
        Цей модуль допоміг мені з’ясувати, як можна використати навчальні дослідження в проектах та зрозуміти призначення Основних запитань проекту, а саме Ключового запитання, яке стосується декількох предметів і допомагає учням зрозуміти, яким чином ці предмети пов’язані між собою; Тематичних запитань проекту, що пов’язані з проектом безпосередньо та допомагають учням продемонструвати, наскільки вони розуміють головні концепції теми; Змістових запитань, які базуються на фактах та мають обмежену кількість правильних варіантів відповідей. Це запитання з навчального матеріалу, і вони стосуються означень, розпізнавання та загального пригадування відомостей та даних.
        Постановка запитань, що інтригують та зацікавлюють, – ефективний засіб заохочення учнів глибоко думати над значенням матеріалу, що вивчається. Коли учні зустрічаються із запитаннями, відповіді на які їх справді цікавлять, вони стають вдумливішими і допитливішими,
серйозніше ставляться до навчання. А коли запитання допомагають учням побачити зв’язки між навчальними предметами та їхнім власним життям, навчання набирає для них більшого сенсу.    
        Дослідницькі проекти будують зв’язки зі світом поза класною кімнатою та звертаються до питань реального життя учнів. В учнів, які співпрацюють у малих групах дослідницьких проектів, можуть бути сформовані не тільки навички самостійної дослідницької діяльності, а й уміння планувати власну діяльність, ефективно спілкуватися, вирішувати проблеми, приймати виважені аргументовані рішення та демонструвати свої знання та вміння цільовій аудиторії.

       Учителі, які використовують дослідницьку діяльність у навчальних проектах, зазвичай надихають учнів на постановку запитань, планування та проведення експериментів і спостережень та осмислення отриманих результатів. Для навчального дослідження немає чіткого однозначного визначення. Навіть у межах одного класу дослідницька діяльність може значно відрізнятися - від структурованої і керованої вчителем до більш відкритої, що спрямовується навчальними та пізнавальними інтересами самих учнів.
       Результати педагогічних досліджень навчання за методом проектів свідчать, що проекти, спрямовані на вирішення проблем, спонукають учнів до вивчення базових концепцій та принципів наукової дисципліни. Діяльність учнів у проекті передбачає проведення ними самостійних досліджень та продукування нового знання. Звичайно, при розробці проектів учні мають певну свободу вибору, що дозволяє їм відстоювати власні навчальні й пізнавальні інтереси та задовольняти природну допитливість. У пошуку відповідей на проблемні, філософські чи провокуючі питання учні можуть досліджувати теми, не вказані вчителем у цілях навчання.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Популярні публікації